ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ
Правила поведінки здобувача освіти в ЗДО базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України та рішеннях органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.
Закон України «Про дошкільну освіту» (зі змінами та доповненнями)
Стаття 28.Права дитини у сфері дошкільної освіти
1. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України "Про освіту", цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
2. Дитина має гарантоване державою право на:
· безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти;
· безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
· захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;
· безоплатне медичне обслуговування у закладах дошкільної освіти;
{Абзац п'ятий частини другої статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2145-VIII від 05.09.2017}
· захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;
· здоровий спосіб життя;
· діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти.
{Частину другу статті 28 доповнено абзацом восьмим згідно із Законом № 2541-VIII від 06.09.2018}
Закон України «Про освіту» (зі змінами та доповненнями)
Стаття 55.Права та обов’язки батьків здобувачів освіти
1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.
2. Батьки здобувачів освіти мають право:
· захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;
· звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;
· обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;
· брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;
· завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;
· брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
· отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.
3. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:
· виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
· сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
· поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
· дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
· формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
· настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
· формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватисяКонституціїта законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
· виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
· дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).
4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.
Відвідування дитиною закладу дошкільної освіти не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати і розвивати її в родинному колі.
Ст. 8 п. 2 Закону України «Про дошкільну освіту»
5. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).
Правила для батьків вихованців ЗДО № 436
1. Будь ласка, приходьте вчасно! Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки вихователю групи.
2. Ідучи додому обов'язково повідомите про це вихователя. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.
3. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забирати дитину із закладу. Таке доручення оформляється письмово. Дітям до 18 років категорично забороняється забирати дітей з ЗДО. Вихователю суворо заборонено віддавати дітей особам у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
4. Приводьте в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та надзвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
5. Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих та дрібних предметів, щоб уникнути випадків травматизму.
6. Заборонено приносити в ЗДО будь-які медикаменти, хімічні речовини, Ні вихователі, ні навіть медсестра не мають права давати дітям ліки в дитячому саду без дозволу педіатра.
7. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощі тощо.
8. Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, охайною, стежте за чистотою і довжиною ногтів дитини.
9. Одяг та взуття дитини має відповідати погоді та бути зручним, легко вдягатися.
10. У шафці дитини повинний бути запасний одяг, чешки та необхідні предмети гігієни.
11. Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.
12. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас та інших речей дитини (сережки, хрестики, іграшки тощо). Якщо у дитини є улюблена іграшка, книжка, їх, звичайно, можна принести в дитсадок. Будь ласка, пам'ятайте, що діти люблять (і ми це заохочуємо) ділитися і мінятися іграшками. Іноді іграшки від цього псуються або втрачаються. Не потрібно брати в групу іграшки і предмети, за цілісність і збереження яких ви будете переживати.
13. За харчування дітей батьки сплачують квитанцію у триденний строк з дня її отримання (не пізніше 15 числа поточного місяця на місяць вперед).
14. При виникненні у дитини симптомів отруєння (блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертатися на прийом до дільничного педіатра та повідомте про це вихователю та медичній сестрі.
15. Педагоги готові поспілкуватися з Вами, батьками, вранці до 8.30 та ввечері після 16.30 а також на індивідуальних консультаціях у спеціально призначений час. В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується.
16. Якщо ви не змогли вирішити будь-яке питання з педагогами групи, зверніться до директора ЗДОв будь-який зручний для вас час. Ми спільно вирішимо всі питання.